Бійня в Оленівці: супутникові знімки підтвердили підрив барака зсередини

Колонію в окупованій Оленівці на Донеччині, де масово вбили українських військовополонених, підірвали зсередини.

Це підтверджують нові супутникові знімки компанії Maxar з місця страти. Їх опублікував американський журналіст Крістофер Міллер у Twitter 30 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Світ бачить правду” Зеленський про страту українських військових в Оленівці

“Нові фотознімки Оленівської в’язниці, де щонайменше 50 українських військовополонених були вбиті під час нападу. За словами Києва і попередні дані свідчать, що його здійснили російські війська”, написав журналіст.

Міллер показав супутникові дані до трагедії, датовані 27 липня, та після неї 30 липня. На кадрах з космосу чітко видно, що бляшаний дах барака розірвався зсередини. На будівлі немає жодних пошкоджень, притаманних ракетній атаці з HIMARS.

У ніч на 29 липня росіяни вбили частину полонених військових полку “Азов”, які перебували в колонії Оленівки, повідомив лідер руху “Азов” Андрій Білецький.

За даними російських агресорів, від вибуху в колонії для військовополонених в Оленівці загинули понад 50 українських захисників. Відразу після вибуху Росія звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії. Українські силові структури заявили, що вибух в Оленівці був російським терористичним актом.

30 липня окупанти виклали список прізвищ нібито поранених та загиблих внаслідок терористичних дій в Оленівці. Загинули на місці 48 людей. Ще двоє померли дорогою до лікарні, стверджують загарбники. З поранених росіяни назвали 73 прізвища полонених.

Українська сторона не може підтвердити чи спростувати ці повідомлення та перевіряє їх на правдивість.