У ISW спрогнозували, чи вдасться РФ взяти Бахмут після активізації наступу

Російські війська, імовірно, віддають перевагу наступальним операціям у напрямку міст Бахмута та навколо Донецька шляхом зусиль із взяття Сіверська та Слов’янська.

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) за підсумками 30 липня.

Аналітики припустили, що російське командування намагається використати нещодавні досягнення в районі Новолуганського, щоб натиснути на Бахмут зі сходу. Їхні зусилля навколо Донецька, ймовірно, спрямовані на те, щоб витіснити українські сили з-під артилерійської зони дії міста.

Вони також можуть мати на меті отримати якомога більше позицій у Донецькій області до запланованих референдумів у вересні.

За даними фахівців, дуже малоймовірно, що російські наступальні операції закінчаться захопленням Бахмута чи досягненням успіхів на захід від Донецька. Навіть, якщо їм вдасться взяти міста Авдіївка та Піски.

ISW не може підтвердити характер і причину загибелі українських військовополонених в окупованій Оленівці Донецької області, хоча більш імовірно, що відповідальність за це на російських силах.

Ключові висновки ISW:

1. Українські війська превентивними артилерійськими ударами зірвали російський штурм у Херсонській області.

2. Росіяни не проводили наземних штурмів біля Сіверська, що свідчить про те, що вони депріоритезують операції в цьому районі.

3. Супутникові знімки показали, що російські підкріплення зосереджені біля українського кордону на наземній лінії зв’язку, що веде в бік Ізюма.

4. Армія РФ вели наземні штурми навколо Бахмута та околиць міста Донецька, а також на південний захід від Ізюма. Один штурм на схід від Бахмута досяг обмежених успіхів.

5. Україна стверджує, що пошкодження залізничного мосту через Дніпро біля Херсона унеможливило російські війська поповнювати свої позиції на західному березі річки залізницею.

Доповнюється…