Трасс пообіцяла, що не допустить референдум про незалежність Шотландії

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс завила, що не допустить нового референдуму у Шотландії про незалежність, якщо стане премʼєр-міністеркою.

Як аргумент вона привела угоду шотландських націоналістів про те, що референдум має проводитися один раз на покоління, повідомляє The Daily Telegraph.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський занепокоєний, що новий прем’єр Великої Британії менше підтримуватиме Україну

“Я зроблю так, щоб вони (шотландські націоналісти Gazeta.ua)слідували своїм словам. Я буду працювати над тим, щоб зміцнити весь наш союз. Якщо я стану прем’єр-міністром, я не дам подібний дозвіл. Для мене абсолютно очевидно, що, поки я за старшого, другому референдуму про шотландську незалежність не бувати”, сказала вона.

У разі перемоги на виборах прем’єр-міністра Великої Британії, міністерка закордонних справ Ліз Трасс продовжуватиме політику всебічної підтримки України у війні проти Росії.

Вона заявила, що буде найбільшим другом України і буде продовжувати справу Бориса Джонсона.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що її уряд відновлює роботу над другим референдумом про незалежність. Вона сказала, що робота над плебісцитом про незалежність відновиться після того, як її тимчасово зупинили після спалаху пандемії. Референдум планують провести у 2023 роц.

Шотландія проголосувала проти незалежності з різницею 55% до 45% 2014-го.