Три країни НАТО патрулюватимуть повітряний простір Балтії

Італія, Угорщина та Німеччина з 1 серпня патрулюватимуть повітряний простір Балтії.

Місію з патрулювання очолять чотири угорських винищувачі JAS-39, які базуватимуться в Литві, йдеться у повідомленні на сайті НАТО.

“У найближчі місяці чотири угорських винищувачі JAS-39 і близько 80 чоловік особового складу очолять місію на авіабазі Шяуляй в Литві”, зазначили у Північноатлантичному альянсі.

Ще чотири німецьких Eurofighter вилітатимуть з Емарі в Естонії, італійські Eurofighter базуватимуться в польському Мальборку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США перекидають в Польщу шість винищувачів пʼятого покоління

“Повітряна Охорона НАТО є яскравим прикладом солідарності Альянсу в дії. У той час, коли європейська безпека була докорінно змінена війною Росії проти України, винищувачі НАТО цілодобово готові захищати повітряний простір союзників. Ми завжди напоготові”, сказала офіційна представниця НАТО Оана Лунгеску.

Німеччина, Італія та Угорщина змінять підрозділи Бельгії, Франції та Іспанії, які патрулюють регіон з квітня. Союзники по черзі охороняють небо над Естонією, Латвією і Литвою з тих пір, як вони вступили в НАТО в 2004 році, тому що ці країни не мають власних винищувачів.

Чехія дозволила своїм винищувачам патрулювати повітряний простір Словаччини. Це може прискорити передачу МіГ-29 Україні. Словаччина планує провести модернізацію свого озброєння. Країна має намір замінити застарілі МіГ-29 на американські F-16.