Дослідження показало, які українські підприємства входять у промислові групи рф

Щонайменше 6 фінансово-промислових груп росії мають свої частки в українських підприємствах.

Йдеться про «Газпром», «Роснефть», USM, групи родини Лебедєвих, Олега Дерипаски та Олексія Мордашова, показало дослідженні аналітиків центру R&D YouControl.

Вони проаналізували частину великого російського бізнесу. Як виявилося, до складу 17 російських фінансово-промислових груп входять загалом понад 3 800 компаній з рф та інших країн, зокрема й України.

Так, російський «Газпром» має зв’язки із чотирма підприємствами в Україні. Крім ТОВ «МІЖНАРОДНИЙ КОНСОРЦІУМ З УПРАВЛІННЯ ТА РОЗВИТКУ ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ», ТОВ «ГАЗПРОМ ЗБУТ Україна» та АТ «ЮЖНІІГІПРОГАЗ», де компанія володіє долями у статутному капіталі компаній напряму, ще опосередковано через ТОВ «ГАЗПРОМ ВИДОБУТОК ОРЕНБУРГ» володіє понад 90% ТОВ «САНАТОРІЙ “ОРЕН-КРИМ”».

«Роснефть» представлена в Україні двома компаніями: ПрАТ «ЛИСИЧАНСЬКА НАФТОВА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ» та ТОВ «РН КОММЕРС».

Ключова особа групи USM — Алішер Усманов — є бенефіціарним власником ТОВ «ПЕТЕР-СЕРВІС Україна». А співвласник металургійної компанії «Северсталь» Олексій Мордашов — ТОВ «СЕВЕРСТАЛЬ ДИСТРИБУЦІЯ».

Колишній офіцер КДБ, ексдепутат держдуми рф Олександр Лебедєв є бенефіціаром двох київських компаній та пов’язаний із 4 підприємствами, що зареєстровані в окупованому Криму. Зокрема, СП «Р І С-Україна» та ТОВ «МІНДАЛЬНА РОЩА».

Російський олігарх Олег Дерипаска пов’язаний із 9 компаніями в Україні через декілька офшорних компаній, які входять до групи пов’язаних осіб одного з його головних активів МКПАТ «Ен+ груп». Його основний український актив — ТОВ «МИКОЛАЇВСЬКИЙ ГЛИНОЗЕМНИЙ ЗАВОД».

Нагадаємо, Зеленський підписав закон про зміни до українського санкційного законодавства. Тим самим Україна отримала можливість конфісковувати кошти, бізнес-активи та майно тих, хто підтримав, сприяв та співпрацював із країною-агресором – російською федерацією.

У справі про незаконний видобуток корисних копалин та фінансування тероризму, суд ухвалив рішення про арешт майна російського бізнесмена та підконтрольних йому комерційних структур загальною вартістю понад 1 мільярд гривень.

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) отримало в управління корпоративні права та майно підприємств російського бізнесмена загальною вартістю 65 мільйонів гривень.