Трейдер Trafigura покинув найбільший нафтовий проект рф: деталі

Сінгапурська «дочка» швейцарського трейдера Trafigura продала свою частку в найбільшому нафтовому проєкті Роснєфті – Восток Ойл.

На сайті Trafigura повідомляється, що її викупила компанія Nord Axis з китайського Гонконгу.

«Частку Trafigura у Восток Ойл, включно з пов’язаною банківською позикою, придбала Nord Axis Limited, незалежна торгова компанія, зареєстрована в Гонконзі», – йдеться у повідомленні. Вартість угоди не повідомляється.

Тrafigura придбала 10%-ву частку у Восток Ойл 2020 року за $7 млрд.

Trafigura – одна з найбільших незалежних міжнародних торгових компаній, що працюють із нафтою та нафтопродуктами. Її виручка 2021 року становила $231 млрд, а чистий прибуток – $3,1 млрд.

Наприкінці 2021 році до проєкту приєднався найбільший світовий нафтотрейдер Vitol, придбавши за 3,5 млрд євро 5%-ву частку. Через напад росії на Україну компанія також вирішила переглянути свою інвестицію і вже домовилась про її продаж неназваному покупцю.

Раніше ми писали, що міжнародна консалтингова компанія McKinsey & Company  продала російський бізнес місцевим управляючим партнерам.

Також нагадаємо, що британський банківський холдинг HSBC виставив на продаж свою російську дочку «Ейч-ес-бі-сі Банк». Її планує купити російський «Експобанком».