На Фестивалі європейського кіно в Сербії представлять 6 українських стрічок

У Сербії з 16 до 22 липня пройде 29-ий Фестиваль європейського кіно. Там покажуть програму українського кіно «Україна у фокусі».

Про це повідомив Український інститут, передає «Укрінформ».

До програми фестивалю,який відбудеться в місті Палічі, увійшли такі повнометражні фільми: «Відблиск» Валентина Васяновича, «Погані дороги» Наталі Ворожбит, «Носоріг» Олега Сенцова, «Стоп-Земля» Катерини Горностай, «Рози. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко та “Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової.

Керівниця напряму «Кіно» в Українському інституті Наталія Мовшович назвала культуру ефективним способом «зведення мостів між країнами». Вона висловила віру в те, що спільна програма дасть змогу сербам дізнатися про Україну та краще її зрозуміти.

«Саме для цього ми обрали різноманітні за жанром, стилем і тематикою фільми: від жорсткої кримінальної драми «Носоріг» та чуттєвої історії дорослішання «Стоп-Земля» до візуально захоплюючої документальної стрічки «Цей дощ ніколи не скінчиться» та експресивного cinéma vérité (стиль документального кіно, що поєднує імпровізацію та зйомку, щоб розкрити правду) «Рози. Фільм-кабаре», – зазначила керівниця напрямку «Кіно» в Українському інституті.

Раніше стрічка «Маріуполіс 2» отримала спеціальну нагороду на міжнародному фестивалі у Каннах. Фільм було змонтовано з матеріалу, який литовський режисер Мантас Квадеравічюс ще встиг відзняти, а допомогла з цим його наречена Ганна Білоброва.

Фільм Тараса Томенка Будинок Слово. Нескінчений роман став переможцем Міжнародного кінофестивалю в Кошице (Košice International Film Festival) у Словаччині.

Голлівудська акторка та посол доброї волі ООН Кейт Бланшетт спродюсувала й озвучила документальний фільм Ukraine: Life Under Attack.