В Україні будують сухий порт для експорту агропродукції

Для обробки та подальшого експорту сільськогосподарської продукції в Волинській області розпочали будівництво сухого порту.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву голови Волинської обласної військової адміністрації (ОВА) Юрія Погуляйка під час телемарафону в місцевій ТРК «Аверс».

Відтак Волинська область готується до прийому сільськогосподарської продукції з інших регіонів, її зберігання та транспортування до країн Європи.

«Цього року буде дуже багато проблем із вивезенням зерна та іншої сільськогосподарської продукції. Тому ми будуємо дуже великий сухий порт. Він міститиме багато тонн зерна та іншу агропромислову продукцію. Йдеться не лише про одне таке будівництво. Дуже багато наших аграрії будуються і готуються до того, щоб приймати цьогорічний урожай. Річний урожай ми зараз намагаємося допомогти вивозити», – уточнив голова ОВА.

За його даними, наразі регіон готується приймати врожай із Запорізької та Миколаївської областей, і для цього область має достатньо потужностей для зберігання сільгосппродукції.

«Ми готуємося до великого навантаження після збирання врожаю, який потрібно буде переміщувати до Європи. Саме через Волинь їхатиме значна частина цього врожаю. Тому треба працювати над тим, щоб ми могли зберігати, транспортувати врожай, допомагати всім, чим можемо», – зазначив Юрій Погуляйко.

Варто зазначити, згідно з даними асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Україна у червні 2022 року експортувала 2,7 млн тонн продукції АПК, що на 30% більше за показники попереднього місяця.

У розрізі культур у червні експорт зернових становив 1,4 млн тонн (+23% до травня 2022 року), олійних культур – 642,5 тис. тонн (+52%), олії – 298,5 тис. тонн (+45%), рослинної макухи та шроту – 139,1 тис. тонн (+20%).

Раніше повідомлялося, що внаслідок знищення зерносховищ та тимчасову окупацію дефіцит потужностей для зберігання зерна до кінця жовтня складатиме 10-15 млн тонн.