Колишнього голову АРМА підозрюють у масштабній розтраті коштів

Національне антикорупційне бюро України повідомило колишньому голові Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) Антону Янчуку про підозру у зловживанні владою та розтраті 426 мільйонів гривень.

Як повідомляє у Telegram Спеціалізована антикорупційна прокуратура, разом із Янчуком про підозру повідомлено ще 4 особам:

 • начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА;
 • спеціалісту відділу з розвитку підприємства державного підприємства «СЕТАМ»;
 • оцінювачу;
 • засновнику та директору приватної компанії.

В коментарі Українській правді Янчук підтвердив, що 12 липня йому вручили підозру. Екс-посадовець сказав, що наразі він «розбираєтся, до чого там він».

Слід зауважити, що в період скоєння цих злочинів посаду начальника управління менеджменту активів центрального апарату АРМА обіймав Віталій Різник.

Слідство встановило, що підозрювані організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельну площадку «СЕТАМ» майна, що було арештовано в рамках кримінальних проваджень та передано в управління АРМА.

Схема виглядала так: посадовці АРМА готували обґрунтування належності відповідних арештованих активів до таких, якими важко управляти, зберігати або ж воно швидко псується і може втратити свою вартість. У подальшому це майно оцінювалось, проте вартість вказувалась суттєво нижчою за ринкову. Згодом оцінене майно виставлялось на електронні торги, а представники «СЕТАМ», які організовували ці торги, забезпечували перемогу наперед визначеній приватній компанії.

Під час досудового слідства встановлено 4 епізоди злочинної діяльності:

 • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торгівельної мережі «Ашан» (реальна вартість яких була зменшена у 18 раз);
 • продаж 2,6 тисяч тон піску на Київщині (зменшено вартість більше ніж у 6 разів порівняно з ринковою);
 • продаж понад 4,5 тисяч тон карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);
 • продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).
 • Загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, сягає понад 426 млн гривень.
 • У САП зауважили, що відповідну землю в «Ашана» відібрали.
 • Розслідування триває, встановлюються інші злочинці та епізоди.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року Антон Янчук зазначив, що зникнення з АРМА службових документів є спланованою провокацією, а звинувачення у покриванні корупції – безпідставні.

У грудні 2019 року Кабінет міністрів звільнив Янчука з посади голови АРМА. Підставою назване звільнення є вчинення державним службовцем дисциплінарного проступку.

12 липня 2022 року стало відомо, що СБУ передала до АРМА нову партію арештованого майна вартістю понад 100 мільйонів гривень.

Також АРМА отримало в управління корпоративні права та майно підприємств російського бізнесмена загальною вартістю в 65 мільйонів гривень.

Офіс генерального прокурора передав понад 2,5 мільйона гривень в управління АРМА.