У Києві підпільна друкарня підробляла довідки про непридатність до військової служби — СБУ

Правоохоронці викрили у Києві організовану злочинну групу, яка займалася незаконною переправкою за кордон громадян призовного віку в умовах воєнного стану та мобілізації.

Про це у середу, 13 липня, повідомили у Службі безпеки України.

Для реалізації своєї схеми зловмисники використовували підпільну друкарню, за допомогою якої робили підробні посвідчення військовозобов’язаних і довідки про непридатність до військової служби.

Пакет фальшивих документів коштував від $800 до $2 тисяч, залежно від термінів їх оформлення.

Незаконну діяльність організували двоє мешканців столиці, які створили спеціалізовану інтернет-платформу, де пропонували свої послуги.

Під час обшуків оперативники СБУ виявили бланки військово-облікових документів, фальшиві довідки військкоматів та мобільні телефони з доказами протиправних угод.

Раніше повідомлялося, що ті жінки, які від 1 жовтня стануть на військовий облік не зможуть виїхати за кордон. Зробити це буде можливо тільки отримавши спеціальний дозвіл від військкоматів.

Українські правоохоронці викрили у Львові трьох зловмисників, які організували незаконний виїзд за кордон чоловіків призовного віку.  За свої послуги порушники просили по 6 тисяч доларів, вивозили «клієнтів» до Польщі.

У Києві правоохоронці виявили новий механізм незаконного виїзду чоловіків за кордон. Житель столиці та спільники оформлювали бажаючим виїхати посвідчення волонтера міжнародної громадської організації, за свої послуги просили 10 тисяч доларів з людини.