У Литві закликали не лякатися погрозливих заяв росії

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що не варто «здригатися» від кожної агресивної заяви з Москви, попри те, що росія постійно загрожує сусідам.

Про це він повідомив в інтерв’ю литовському національному телебаченню. За його словами, росія «скористається найменшим знущанням, щоб вчергове виплюнути порцію своїх погроз», відповідаючи на запитання, чи потрібно реагувати на погрози рф щодо санкцій на транзит товарів до Калінінграда.

«Цими погрозами вони вже розділили весь Євросоюз і, напевно, більшу частину світу. Так, завжди потрібно серйозно реагувати на те, що каже така агресивна держава, але, з іншого боку, справді не варто здригатися від кожної їхньої заяви. Ми маємо продовжувати робити роботу, яка мало пов’язана з росією, вона насамперед спрямована на нашу спільну діяльність із союзниками», – сказав Науседа.

Він зазначив, що потрібно звертати увагу союзників на «ризикованість регіону» через сусідство з росією, щоб НАТО і Євросоюз реагували на загрози, що виникли, і зробили все, щоб у рф «не було ані найменшої спокуси перевірити силу і стійкість».

Науседа заявив, що країни, які не мали ілюзій щодо росії, зараз виявилися краще підготовленими до випробувань, ніж ті, де покладалися на так звану «реальну політику».

Нагадаємо, з 18 червня Литва заборонила транзитне перевезення товарів і технологій, на які накладені санкції, між росією та Калінінградською областю рф (т.зв. «калініградським напівексклавом»), що розташована між Литвою та Польщею.

У росії заявили, що транспортна блокада Калінінградської області «розв’язує їй руки». Таким чином Кремль фактично пригрозив ЄС і НАТО відкритою війною.

Литва готова до того, що росія може відключити її від регіональної енергосистеми через блокаду Калінінграду.

В білорусі «блокування транзиту» до Калінінградської області через Литву назвали оголошенням війни.