Визначилися всі кандидати на пост прем’єра Британії

Консервативна партія Великої Британії завершила реєстрацію кандидатів на посаду її лідера, який також займе крісло прем’єр-міністра країни.

Як передає Sky News, глава парламентської групи від Консервативної партії у Палаті громад Великої Британії сер Грем Бреді оголосив повний список із восьми кандидатів:

  1. колишній глава мінфіну Ріші Сунак,
  2. молодший міністр з торгівельної політики Великої Британії Пенні Мордонт,
  3. голова МЗС Ліз Трасс,
  4. голова спеціального комітету із закордонних справ Палати громад Том Тугендгат,
  5. колишній глава МЗС Джеремі Гант,
  6. генеральний прокурор Суелла Браверман,
  7. ексміністр з питань рівності та місцевого самоврядування Кемі Баденох,
  8. голова Мінфіну Надхім Захаві.

Решта політиків, які мали намір боротися за посаду лідера консерваторів, не змогли заручитися підтримкою достатньої кількості членів парламенту – щонайменше 20 голосів від однопартійців.

Глава МВС Пріті Пател та міністр оборони Бен Воллес, які, згідно з результатами кількох опитувань, були перспективними потенційними кандидатами, у результаті вирішили не висувати свої кандидатури.

Тепер Консервативна партія проведе низку голосувань доти, доки не залишиться лише два кандидати. Цей процес стартує вже 13 липня. Після цього члени партії мають обрати свого лідера до дедлайну – 5 вересня.

Нагадаємо, 7 липня Борис Джонсон офіційно подав у відставку з поста лідера Консервативної партії та прем’єр-міністра Великої Британії.

Відставці Джонсона передувала ціла низка звільнень міністрів – загалом посади залишили понад півсотні урядовців.