Уряд визначився, яким буде обов’язковий іспит для отримання громадянства

Комплексний іспит для набуття громадянства України включатиме у себе оцінку рівня володіння державною мовою, знання історії України та основ Конституції України.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Відповідне протокольне доручення на виконання завдання президента України підтримано під час засідання Кабміну 12 липня,  Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ мають підготувати та внести на розгляд уряду відповідні проекти законів.

«Крім того, Міністерству освіти і науки спільно з Національною комісією зі стандартів державної мови доручено розробити й затвердити програми іспиту на рівень володіння державною мовою, з історії України та з основ Конституції України. Громадянство України сьогодні – це привілей. І кожен, хто на нього претендує, повинен знати й розуміти основоположні засади нашої країни», – наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, Володимир Зеленський підтримав петицію про введення обов’язкового іспиту для отримання громадянства України. Президент зазначив, що питання про введення обов’язкового іспиту для набуття громадянства України потребує законодавчого врегулювання.