Україна офіційно подала правки до регламенту ПА ОБСЄ: вони допоможуть виключити рф

Україна подала правки в регламент ПА ОБСЄ, щоб росію можна було виключити з асамблеї.

Про це повідомила народна депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук під час брифінгу.

Вона розповіла, що кілька днів тому в британському Бірмінгемі закінчилася перша сесія ПА ОБСЄ за більш ніж два роки (у зв’язку з COVID-19). російської та білоруської делегацій на ній не було, тому що їхнім членам не видали візи. За словами Кравчук, зміни до регламенту, запропоновані Україною, обговорюватимуться в жовтні.

«В ОБСЄ немає механізму виключення ні країни, ні навіть парламентської делегації з цієї організації. У ПАРЄ нам вдалося повністю виключити росію з Ради Європи, але [там] був механізм. Тут цей механізм потрібно написати. Якщо потрібно, то ми напишемо. Відповідно, ми подали правку, вона голосуватиметься восени в Болгарії, у Софії, у жовтні. Це фактично зміни до регламенту ПА ОБСЄ»

— Євгенія Кравчук
народна депутатка від «Слуги народу»

Кравчук додала, що за зміни має проголосувати постійний комітет із керівників делегацій і керівництва асамблеї. Вони дозволять припинити повноваження делегації країни, яка чинить агресію проти іншого члена ОБСЄ.

Раніше ми писали, що на черговій сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ ухвалили три важливі резолюції щодо України. Ключовою є «Агресивна війна російської федерації проти України та її народу, що також становить загрозу всьому регіону ОБСЄ».

Також нагадаємо, що ОБСЄ закриє Офіс проєктного координатора в Україні через вето російської федерації, яка не дала згоди на продовження його мандату.