Пам’ятник Катерині II в Одесі пропонують замінити порноактором

Електронна петиція із закликом замінити в Одесі пам’ятник російській імператриці Катерині II на пам’ятник актору порнофільмів Біллі Геррінгтону, набрала на сайті президента 25 тисяч голосів.

Її розмістили 20 травня, і в зазначений правилами термін вона зібрала необхідну кількість підписів. Автор Олексій Матвєєв, вказує, що Катерина II «своїми діями завдала великої шкоди Українській державності та культурі».

«Сам факт встановлення цього пам’ятника був страшною помилкою, і кожен день його існування сигналізує, що Одеса перебуває в зоні російського культурного впливу. Настав час це змінити», – зазначив він.

Автор подав ідею скульптури: зобразити Геррінгтона за барною стійкою з пляшкою пива. Це, на його думку, буде символізувати відмову від російської спадщини і «гучну заяву, що Одеса – не якесь провінційне містечко Російської імперії, не є частиною російської культури, а має свою культуру і почуття гумору».

Крім того, він написав низку аргументів:

1. Це чіткий сигнал України щодо підтримки ЛГБТ-спільноти.
2. Це весело і смішно.
3. Усі студенти одеських вишів після отримання диплому, зможуть випити пива з Біллі Геррінгтоном.
4. Фігура Геррінгтона має великий культурний вплив в інтернеті й поява такої пам’ятки стане дуже популярним туристичним атракціоном.
5. Таємний пункт.
6. Меми.

Нагадаємо, 28 червня на сайті електронних петицій президента України зареєстрували петицію за демонтаж пам’ятника російській імператриці Катерині ІІ в Одесі.

Додамо, що 3 червня на сайті президента також була зареєстрована петиція про легалізацію одностатевих шлюбів. Станом на сьогодні, вона набрала понад 28 тисяч підписів за мінімально необхідних 25. Президент Зеленський має розглянути документ.

Також зареєстрована петиція про легалізацію еротики і порно на території України. Наразі вона набрала близько 16 тисяч підписів.