Австрія вимагає перегляду міграційних правил ЄС

Європейська комісія повинна вжити негайних заходів для виправлення міграційної системи, оскільки тягар для Австрії вищий, ніж для інших держав-членів.

Про це заявив австрійський канцлер Карл Негаммер під час поїздки на Кіпр, пише Euractiv.

Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, Австрія займає друге місце в ЄС за кількістю біженців на душу населення після Кіпру.

За перші шість місяців 2022 року кількість шукачів притулку зросла на 185%. За словами Негаммера, 80% цих шукачів притулку нелегально подорожують до Австрії.

«Нова система надання притулку нарешті потрібна всій Європі. Те, як це було, не може і не повинно тривати. Неприйнятно змішувати економічну міграцію та біженців», – наголосив він.

У червні ЄС почав запроваджувати механізм добровільної солідарності, який включає переміщення або фінансову допомогу державам-членам, які розділяють найбільший тягар щодо біженців.

«У нас є 13 країн-учасниць, які вже зараз готові зробити релокацію. І наразі вони досягли цифри, яка становить понад 1000 переселень», – заявила єврокомісар із внутрішніх справ Ілва Йоганнсон міністрам внутрішніх справ ЄС у Празі в понеділок.

Австрія не бере участі в механізмі добровільної солідарності ЄС, оскільки країна категорично відкидає обов’язкове переміщення мігрантів між країнами-членами.

Натомість Відень робить ставку на суворіший прикордонний контроль і швидшу репатріацію нелегальних мігрантів.

«Нам потрібен надійний захист зовнішніх кордонів і набагато сильніший мандат для офіцерів FRONTEX на місцях», – сказав Негаммер.

Читайте також: 

Австрія готова допомогти із відновленням інтернет-інфраструктури України.

Уряд Австрії вирішив знову відкрити вугільну електростанцію в Меллаху, недалеко від Граца, через скорочення постачання газу з росії.