В Україні «взяли на олівець» тисячі підприємств, що співпрацювали з рф та білоруссю

Наразі під посиленим контролем правоохоронців перебувають близько семи тисяч українських підприємств, які впродовж останніх років співпрацювали з партнерами з білорусі чи рф.

Про це в ефірі всеукраїнського телемарафону поінформував перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін, повідомляє Укрінформ.

Він нагадав, що з перших днів після початку російської агресії, відповідні підрозділи Нацполіції України почали реалізацію операції «Актив».

У рамках цієї операції були напрацьовані відповідні рекомендації, які МВС скерувало до НБУ для того, аби суттєво посилити контроль за виведенням валютних коштів за кордони України, і щоб максимально зменшити можливості сплати неіснуючих дивідендів чи виплати буцімто існуючих кредитів незрозумілим контрагентам з білоруського чи російського боку.

«І така робота дає свій результат. Наразі під посиленим контролем перебувають близько семи тисяч українських підприємств, які упродовж останніх років співпрацювали з партнерами з білорусі чи з рф. Було упереджено виведення за кордон близько 200 мільярдів гривень», – сказав заступник міністра.

Посадовець уточнив, що так само поліція досить прискіпливо стежить за сплатою податків, оскільки, за його словами, багато хто на тлі повномасштабної війни ухиляється від сплати і податків, і певних зборів.

Окремо він поінформував, що наразі органи Нацполіції України зареєстрували близько 800 кримінальних проваджень щодо колабораційної діяльності, у яких було повідомлено про підозру більше 150 особам. За його словами, 75 таких проваджень уже направлено до суду.

Нагадаємо, в МВС підрахували статки компаній з рф і білорусі у банках України.

Створена США міжнародна група з пошуку російських активів провела заходи із заморожування або блокування активів рф на суму понад $30 мільярдів.

Пов’язані з росією бізнесмени не хочуть називатися «російськими».

російські окупанти захопили металопродукцію, що була вироблена у Маріуполі заводами «Азовсталь» та ММК ім. Ілліча. Ймовірно окупанти намагатимуться доставити її до країн, які не підтримують санкційну політику проти рф. Це піратство, й усі відповідальні за нього особи, мають бути притягнуті до відповідальності.