Прихильнику путіна в Ризі викликали швидку і виписали штраф

Муніципальна поліція Риги виписала штраф у 250 євро прихильнику владіміра путіна – порушник мав символіку, яка підтримувала російську агресію в Україні.

Про це повідомляє Delfi.

У суботу ввечері поліцейські отримали виклик мешканця, який повідомив, що у ризькому районі Зієпнієккалнс чоловік гуляє вулицею із російською символікою.

Оглянувши околиці, поліцейські зустріли чоловіка із собакою. На ньому була шапка-вушанка із серпом і молотом та п’ятикутною зіркою, а на грудях – «георгіївська стрічка».

У розмові з поліцейськими чоловік заявив, що він «за путіна та підтримує режим путіна». Працівники поліції пояснили, в чому полягає порушення, та попросили зняти символіку, яка прославляє воєнну агресію, але чоловік неодноразово відмовився це зробити.

Враховуючи поведінку правопорушника, поліцейські стурбувалися станом його здоров’я та викликали швидку допомогу. Медики, оглянувши чоловіка, зробили висновок, що в госпіталізації немає потреби.

Поліція розпочала справу про адміністративне порушення, і 52-річний житель має виплатити штраф розміром 250 євро. За законом, використання символіки тоталітарних режимів у публічному місці карається попередженням та штрафом у розмірі до 350 євро.

Читайте також: 

За використання 9 травня забороненої георгіївської стрічки правоохоронці Молдови виписали штрафи на близько 600 тисяч леїв – понад 29 тисяч євро.

Конституційний суд Молдови 5 травня відхилив запит депутатів від Блоку комуністів та соціалістів експрезидента Ігоря Додона щодо призупинення дії поправок про заборону георгіївської стрічки.

У Молдові після святкування 9 травня понад 100 людей отримають штраф за носіння «георгіївської стрічки», яку напередодні було заборонено як символ військової агресії Росії в Україні.