Експерти прокоментували можливість участі білорусі у війні проти України

Ймовірність прямої участі білорусі у війні проти України залишається низькою через її вплив на внутрішню політику країни. Вторгнення може змінити стабільність і навіть поставити під сумнів виживання чинного політичного режиму.

Президент росії володимир путін, ймовірно, тисне на білоруського самопроголошеного президента олександра лукашенка, тому він намагається надати підтримку війні рф в Україні, уникаючи прямого військового втручання, повідомляє ISW.

Очікується, що лукашенко продовжить надавати військам рф доступ до повітряного простору білорусі, щоб продемонструвати путіну номінальну підтримку.

Нагадаємо, в ГУР Міноборони повідомили, що білорусь зосередила біля кордонів з Україною сім батальйонно тактичних груп. Поки що їхня мета – тримати ЗСУ в напрузі та не дозволити нашому командуванню відправити більше бійців на схід.

Українська розвідка не фіксує формування на території білорусі наступальних ударних угруповань. Водночас, спостерігається підготовка диверсійно-розвідувальних груп за участю білоруських військовослужбовців.

З 26 червня Військово-повітряні сили білорусі проводять тренувальні польоти у Барановичах. Військові літаки помітили над Ляховичським районом.

9 липня у білорусі почалися спільні з росією авіатренування. На п’яти аеродромах проходять тренування з десантування, прибули пілоти з росії.

Тим часом 26 червня Комітет Сенату США з міжнародних відносин схвалив резолюцію про внесення росії до списку країн, що підтримують тероризм. Авторами резолюції є сенатори Ліндсі Грем та Ричард Блюменталь.

8 липня вони сенатори відвідали Київ і заявили про готовність винести резолюцію на голосування в Сенаті. Якщо документ буде ухвалений, на росію чекає нова порція «пекельних» санкцій, що може остаточно знищити економіку агресора.

При цьому владімір путін заявив, що рф начебто всерйоз ще не починала війну проти України. За його словами, чим далі, тим складніше буде домовитися з Москвою.