Польща прийме на навчання 400 тисяч українських дітей цього року

До 1 вересня у польських школах та дитсадках чекають на навчання 400 тисяч дітей з України, повідомив міністр освіти і науки Польщі Пшемислав Чарнек.

Про це пише Польське радіо.

Ми прийняли 200 тисяч, з них 160 тисяч – в школи і 40 тисяч – в дитсадки. За нашими оцінками, ще 200 тисяч може приєднатися з 1 вересня. Це все буде видно протягом наступних тижнів. Система еластична, узгоджена з органами управління, з самоврядуванням, з відділами освіти, з Міністерством внутрішніх справ і адміністрацією. Ми готові приймати українських дітей

— Пшемислав Чарнек
міністр освіти і науки Польщі

У наступному навчальному році не планується запроваджувати дистанційне або гібридне навчання – МОЗ чи санітарні служби не давали жодних сигналів з цього питання, додав міністр.

Також Польща візьме на лікування поранених українських військових. Уряд Польщі крім того запускає проект забезпечення українських переселенців недорогим комунальним житлом. Це сприятиме інтеграції громадян, які вимушено виїхали з України через повномасштабне вторгнення рф.

Нагадаємо, Україна і Польща планують запустити швидкісний поїзд, який дозволить дістатись із Києва до Варшави усього за чотири години – сьогодні ж дорога у потязі між столицями займає близько 17 годин.