Міністри фінансів США і Японії обговорять схему посилення санкцій проти росії

Міністр фінансів США Джанет Єллен спільно з міністром фінансів Японії Шунічі Судзукі обговорять шляхи подальшого посилення економічних санкцій проти росії у зв’язку з війною в Україні.

Передбачається, що міністри продовжать переговори про встановлення стелі цін на російську нафту, щоб обмежити прибуток Москви і допомогти знизити ціни на енергоносії. Обидві сторони, швидше за все, підтвердять відповідність ціновій стелі, але зупиняться перед досягненням будь-якої конкретної угоди за схемою повідомляє Reuters.

Зустріч Єллен також буде присвячена роботі з Японією та іншими партнерами по створенню більш міцних і стійких ланцюжків поставок, щоб допомогти знизити ціни для споживачів у Сполучених Штатах, де інфляція досягає 40-річного максимуму.

Нагадаємо, Україна направила до Європейського Союзу свої пропозиції щодо сьомого санкційного пакету проти рф.

Зокрема, українська сторона хоче, щоб ЄС включив у сьомий пакет санкцій проти рф тотальне ембарго на російські енергоносії.

Президент Володимир Зеленський вважає, що сьомий санкційний пакет ЄС має бути настільки відчутним для росії, як шість попередніх разом узяті.

Проте раніш Рікард Йозвяк зазначав, що ЄС поки що не має жодних міркувань щодо запровадження сьомого пакету санкцій проти рф: у проекті комюніке, за підсумками саміту лідерів ЄС, сьомий санкційний пакет навіть не згадувався.