Можливе відключення російського газу: промисловість Франції переходить на нафту

Енергоємні компанії Франції прискорюють плани дій в надзвичайних ситуаціях і переводять свої газові котли на використання мазуту. Вони прагнуть уникнути перебоїв у разі подальшого скорочення постачання російського газу й відключення електроенергії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

На конференції з бізнесу та економіки кілька топменеджерів на конференції заявили, що готуються до можливих відключень електроенергії.

«Що ми зробили, це переобладнати наші котли, щоб вони могли працювати на газі або мазуті, і ми навіть можемо перейти на вугілля, якщо нам потрібно», – сказав Флоран Менего, глава Michelin, одного з провідних світових виробників шин.

За словами глави Michelin, мета полягає в тому, щоб уникнути закриття заводу в разі, якщо компанія зіткнеться з нестачею. Зазначається також, навіть якщо дефіцит газу в Європі ймовірний, нафта, як і раніше, буде доступна як альтернатива.

За словами Менего, запуск виробництва шин на заводі займає кілька днів, тому важливо підтримувати стабільне енергопостачання.

Нагадаємо, росія у червні скоротила потоки газу по газопроводу «Північний потік-1», основному маршруту доставки газу в Західну Європу, до 40% пропускної здатності. Політики та промисловість стурбовані подальшими обмеженнями поставок, пов’язаними з широкомасштабним вторгненням росії в Україну.

Наразі по всій Європі промисловість вдається до більш шкідливого для навколишнього середовища палива, ніж до газу, оскільки віддає перевагу зниженню витрат для економіки, пов’язаних з руйнуванням бізнесу та зростанням цін на енергію, а не довгостроковим цілям по переходу на паливо з нульовим викидом вуглецю.

Франція використовує атомну енергетику приблизно для 70% своєї електроенергії, а це означає, що вона набагато менше залежить від російського газу, ніж Німеччина.

Проте, контрольований державою виробник електроенергії EDF щосили намагається задовольнити потреби Франції через перебої в роботі своїх старіючих електростанцій, що збільшує навантаження на решту енергетичного сектора.

Виробництво енергії на 29 з 56 ядерних реакторів було зупинено в результаті перевірок і ремонту.

Французький уряд перевіряє кожну компанію, хто з них залежить від безперебійного енергопостачання.

Нагадаємо, Україна закликала ЄС зупинити «Північний потік-1». Тим часом і «Газпром» вирішив різко знизити постачання газу через «Північний потік – 1». Причиною стала затримка з ремонтом агрегатів компанією Siemens.

Російський Газпром, який 14 червня урізав прокачування газу через «Північний потік-1» у Європу зі 167 млн кубометрів на добу до 100 млн куб, оголосив про нове зниження ще на третину.