У Раді пояснили, що чекає на медіахолдинг Ахметова

Передача Ахметовим ліцензій своїх медіа державі не означає, що тепер з’являться нові державні телеканали. Їх просто закриють, а частоти продадуть іншим бажаючим.

Так пояснила майбутнє медіаімперії Ахметова заступниця голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук в ефірі радіо НВ.

Вона пояснила, що ліцензія означає володіння радіочастотою для мовлення, які розподіляє держава. «Тобто ліцензію, очевидно, передадуть в Нацраду з питань телебачення та радіомовлення, бо це регулятор, який розподіляє частоти. І все що може зробити Нацрада, це виставити (частоти – ред.) на конкурс для інших мовників», – вказала нардепка.

Вона додала, що держава не контролюватиме інші активи Ахметова. «Не йдеться про передачу ні якоїсь техніки, ні авторських прав, ні будівель – тільки ліцензії. Що фактично означає закриття цього медійного холдингу. І про онлайн-медіа, зверніть увагу, так і написано – просто закриваються. Оскільки для онлайн-медіа жодних ліцензій не потрібно, і нічого здавати», – зазначила депутатка.

На думку Кравчук, такий крок Ахметова свідчить про те, що медіа для олігархів насамперед є інструментом політичного впливу, а не бізнесом. У воєнний час телевізійні канали не працюють як інструмент політичного впливу, тобто фактично перетворились на ресурс, який просто забирає гроші. Тому Ахметову більше немає сенсу його утримувати, вважає Кравчук.

Нагадаємо, український мільярдер Рінат Ахметов заявив, що змушений вивести свою інвесткомпанію SCM з медійного бізнесу та передати його державі через положення законну про олігархів.

Ухвалений Радою закон передбачає одним із критеріїв визначення олігарха наявність медіа-бізнесу.

Ще у травні в Україні мав запрацювати реєстр олігархів з конкретними прізвищами, який доручено було скласти РНБО. Її секретар Данілов виправдовувався, що для цього нема указу президента.

Але про деолігархізацію українській владі нагадала Єврокомісія – у її рішенні щодо надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС є цілий пункт, присвяченій цій темі. Якщо українська влада не проведе деолігархізацію, переговори про вступ до ЄС просто не розпочнуться.