Пожертви на армію через рахунки Нацбанку суттєво зменшилися у червні

На рахунки Нацбанку для армії у червні 2022 року надійшло 500 млн гривень. Від початку повномасштабного вторгнення це найменша сума пожертв.

Про це пише Hromadske з посиланням на повідомлення платформи для роботи з відкритими даними «Опендатабот».

Загалом за понад 4 місяці повномасштабного вторгнення на рахунки регулятора надійшло 17, 7 мільярда гривень. У лютому перевели 6 мільярдів гривень, а рекордну суму пожертв переказали в березні — 8,3 мільярда гривень, йдеться у повідомленні.

Після цього суми внесків на рахунки Нацбанку зменшувались: у квітні надійшло 1,4 мільярда гривень, у травні — 1,5 мільярда, у червні перерахували 500 мільйонів. А от за першу частину липня вже пожертвували 1,9 мільярда гривень.

Зменшення суми внесків в «Опендатабот» пояснюють втомленістю українців від війни, загальним зменшенням доходів та виникненням нових масштабних волонтерських чи державних ініціатив для допомоги армії. Зокрема благодійний фонд «Повернись живим» у червні отримав 264,2 мільйона гривень пожертв. А з початку повномасштабного вторгнення йому переказали понад 3,7 мільярда гривень.

В підсумку зазначимо, станом на 11 липня 2022 року залишок коштів на спецрахунку, який Національний банк відкрив для підтримки ЗСУ, становить близько 1,9 млрд грн, йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.  Загалом Національний банк вже перерахував на потреби військових понад 17,7 млрд грн