США пояснили, як рф намагається очорнити Україну маніпулюючи різними темами

російська влада використовує тему антисемітизму у своїй військовій пропаганді, щоб очорнити Україну в очах усього світу. Однак неадекватне сприйняття «денацифікації» в самій росії змусила пропаганду змістити акценти.

Про це йдеться у заяві Держдепу США.

Наратив про «денацифікацію»

Диктатор володимир путін назвав «денацифікацію» України однією з причин повномасштабного вторгнення, а державні ЗМІ та пропагандисти у своїх заявах закликають «денацифікувати» все населення.

Таким чином, експлуатуючи пам’ять про жахи нацизму у Другій світовій війні, кремль намагається демонізувати Україну в очах своєї громадськості і всього світу. Для цього проводяться хибні паралелі між агресією проти України і радянською боротьбою з нацистською Німеччиною. Остання досі використовується в пропаганді як маркер нібито особливої ролі росіян.

Єврейське коріння Зеленського

російська пропаганда в результаті не змогла продати привід про «денацифікацію» за кордон. Більш того, все частіше вдається до безглуздих і суперечливих виправданнь.

Зокрема, коли критики цієї ідеї говорять про те, що президент України Володимир Зеленський сам є євреєм, члени сім’ї якого стали жертвами Голокосту, Кремль намагається делегітимізувати його єврейство, а також применшити роль антисемітизму в нацистській ідеології.

У травні 2022 року далі за всіх зайшов міністр закордонних справ Сергій Лавров, який навмисно маніпулював темою Голокосту, заявивши, що у Адольфа Гітлера нібито була єврейська кров. А заява про те, що «найзатятіші антисеміти зазвичай є євреями» призвела до того, що Ізраїль вимагав вибачень за обурливі слова.

Відхід в «русофобію»

Після одіозних слів Лаврова російська пропаганда сконцентрувалася на наративі про те, що нацизм не завжди має на увазі антисемітизм і може відображати так звану «русофобію». Крім того, почастішали спроби дискредитувати ізраїльських лідерів.

Наприклад, пов’язане з російською розвідкою видання One World назвало критиків Лаврова «гітлерівськими расистами» через припущення, що «етнорелігійна ідентичність при народженні» зумовлює політичні погляди.

Звинувачення в нацизмі як метод пропаганди

У червні Служба безпеки України опублікувала звіт російської ФСБ про те, які треба просувати тези у військових інтересах. Сама ФСБ дійшла висновку, що термін «денацифікація» є неадекватним. Натомість пропонується звинувачувати українських націоналістів у нібито вбивстві дітей на Донбасі.

ФСБ також закликала створити мережу пропагандистів для поширення фальсифікацій. У тому числі з використанням російських і українських ветеранів Другої світової війни в постановочних відеороликах, учасники яких закликали б росію «зупинити фашизм» в Україні.

Зрештою, ФСБ рекомендувала створити «антифашистські» групи на пострадянському просторі і атакувати Євросоюз дезінформацією про те, що життя в Європі погіршується через її підтримку «українських нацистів».

Раніше ми писали, що російський диктатор володимир путін спростив порядок надання російського громадянства всім, хто постійно проживає на території України.

Також нагадаємо, що путін заявив, що рф ще не починала справжню війну і згадав про переговори.