ЄС створить хаб у Молдові, щоб завадити незаконній торгівлі зброєю з України

Європейський Союз вживе заходів проти незаконної торгівлі зброєю у зв’язку з війною в Україні.

Про це оголосила єврокомісар із внутрішніх справ Йлва Йоганссон на зустрічі міністрами внутрішніх справ ЄС у Празі в понеділок, повідомляє Bild.

Йдеться про можливість нелегального продажу зброї, яка використовується на війні в Україні, організованим злочинним групам у Європі. За словами чиновниці, не вся численна зброя в Україні перебуває «в правильних руках», тому разом з Україною та Молдовою ЄС хоче боротися з організованою злочинністю.

Виконувачка обов’язків генерального директора агентства ЄС з охорони кордону Frontex Айя Калная заявила, що кордон між Україною та Молдовою розглядається як можливі ворота для незаконних торговців зброєю. «Там в основному може проходити контрабандна зброя», – сказала вона.

Тому ЄС створює центр у Молдові для боротьби з організованою злочинністю, зокрема з контрабандою зброї, пише агентство AFP. Він стане універсальним єдиним центром, який дозволить Європолу обмінюватися інформацією, а прикордонному агентству ЄС Frontex підтримувати управління кордонами та виявляти незаконний обіг вогнепальної зброї. Центр також буде спрямований на протидію торгівлі людьми.

Міністр з питань міграції Швеції Андерс Ігеман заявив, що більша частина зброї, що поставляється в Україну, залишається в руках українських військових, і «лише обмежена кількість тієї зброї, яка використовувалася у війні, може бути використана організованою злочинністю пізніше». Але, сказав він, «у нас мають бути заходи контролю над потоком зброї після війни в Україні».

Читайте також: 

Західна зброя, яку постачають українській армії, вже змінює перебіг війни.

Раніше ми писали, що секретар СНБО Олексій Данілов повідомив, що на сьогодні бойовий та військовий досвід отримують близько мільйона громадян, а Україна прискореними темпами переозброюється за стандартами НАТО.

Також нагадаємо, що Україна здатна перемогти росію у війні до кінця року, але для цього має нарешті запрацювати ленд-ліз.