В ЄС рекомендували другу ревакцинацію від COVID-19 для певної категории людей

Агентства охорони здоров’я Європейського Союзу в понеділок рекомендували другу ревакцинацію від COVID-19 для всіх людей старше 60 років.

Про це пише Reuters.

Управління охорони здоров’я ЄС з квітня рекомендувало другу ревакцинацію лише людям старше 80 років і найбільш уразливим.

Очікується, що нова рекомендація сприятиме прийняттю національних рішень щодо прискорення кампаній вакцинації, які останніми місяцями сповільнилися до майже зупинки.

«Наразі ми спостерігаємо зростання кількості повідомлень про випадки COVID-19 і тенденцію до зростання кількості госпіталізованих, головним чином через варіант BA 5 Omicron», — сказала Андреа Аммон, директор у Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC).

«Це сигналізує про початок нової, широко розповсюдженої хвилі COVID-19 у всьому Європейському Союзі», — сказала вона, додавши, що повторна ревакцинація дозволить запобігти значній кількості госпіталізацій і смертей.

Виробники вакцин, такі як Moderna і Pfizer, випробовують версії своїх вакцин проти COVID, модифіковані для боротьби з варіантом BA.1 Omicron.

Хоча вони сказали, що ці вакцини створили хорошу імунну відповідь проти BA.1 і останніх циркулюючих варіантів, вони побачили меншу відповідь проти BA.4 і BA.5.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA), яке зараз розглядає дві вакцини, адаптовані до варіантів, очікує, що перші вакцини нового покоління будуть схвалені до вересня.

«Тим часом важливо розглянути можливість використання дозволених на даний час вакцин для повторної ревакцинації у людей, які є найбільш уразливими», — сказав виконавчий директор EMA Емір Кук.

В Європі стрімко збільшується кількість нових заражень на COVID-19, що може призвести до зростання рівня смертності, заявив директор європейського регіону ВООЗ Ганс Клюге.

В Євросоюзі залишилися чотири держави, які все ще зберігають обмеження на в’їзд для громадян третіх країн. Більшість інших країн ЄС вже скасували будь-які вимоги до в’їзду, пов’язані з ковід-сертифікатами.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що в Україні очікується нова хвиля COVID-19. Протягом кількох місяців у міністерстві фіксують збільшення кількості випадків коронавірусної хвороби.