Протягом двох тижнів ІТ-армія України атакувала понад 800 російських ресурсів


З 27 червня до 10 липня українська ІТ-армія атакувала більше ніж 800 російських онлайн-ресурсів.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Так, у День Конституції України хакери вирішили привітати росіян з українським державним святом і опублікували на сайтах держструктур та держорганів рф відповідні повідомлення.

Також хакери «поклали» сайт «Роскосмосу». Як зазначає Мінцифри, це була відповідь російській держкорпорації з космічної діяльності, яка погрожувала та публікувала супутникові знімки центрів НАТО.

Через DDoS-атаки росіянам не вдавалося декілька днів працювати в CRM-системах — це програми, які допомагають організувати та контролювати всі робочі процеси підприємства з клієнтами та всередині компанії. Атака на них призупинила роботу багатьох підприємств, чим негативно вплинула на економіку рф.

Унаслідок роботи хакерів «Роселторг» — найбільший тендерний майданчик рф, який належить уряду росії та банку ВТБ, — «загубив» конфіденційні дані майже 500 тисяч користувачів.

Також хакери паралізували роботу десятків тендерних майданчиків, що призвело до зриву торгів, проводили «профілактичні» роботи з російськими ЗМІ та заблокували доступ до сайтів більшості кінотеатрів рф, через що росіяни не могли купити квитки онлайн.

Раніше за тиждень українські хакери атакували більше ніж 450 російських сайтів. Серед них є й сайти державних установ.

За чотири місяці повномасштабної війни IT-армія атакувала понад 4200 російських онлайн-ресурсів.

Мінцифра спільно з Binance і Lviv ІТ Cluster запускає освітній проєкт IT Generation, у межах якого українці отримають можливість пройти навчання безоплатно й отримати професію у сфері IT.