С сентября в школах Польши будут учиться 400 тыс. украинских детей, – министр образования и науки

Школи у Польщі прийняли 200 тисяч українських дітей. Очікується, що з нового навчального року приєднаються ще 200 тисяч.

Про це пише Європейська правда з посиланням на інтерв’ю міністра освіти і науки Польщі Пшемислава Чарнека.

«Ми прийняли 200 тисяч (українських дітей), з них 160 тисяч – у школи і 40 тисяч – в дитсадки. За нашими оцінками, ще 200 тисяч можуть приєднатися з 1 вересня. Кінця війни в Україні не видно, тому, природно, ті діти, які тут, напевно, залишаться, і приїдуть ще», – сказав міністр.

Міністр зазначив, що система освіти у Польщі еластична, тому країна готова приймати українських дітей.

«Але в Україні також буде дистанційне навчання – ймовірно, велика частина дітей, які перебувають у Польщі, захочуть залишитися за комп’ютерами і продовжувати навчатися з однолітками дистанційно», –  додав він.

За словами Пшемислава Чарнека, міністерство запропонувало створити українські класи в польських школах і викладати в них переважно польську мову, що, за його словами, дало можливість увійти в новий навчальний рік на належному освітньому рівні.

Читайте також:

В Запорізькій області окупанти привезли вчителів із росії та змушують батьків віддавати дітей до садочків і шкіл з російською навчальною програмою.

У тимчасово окупованому Криму складають списки вчителів, яких можуть відправити працювати до тимчасово окупованих районів Херсонської та Запорізької областей.

У тимчасово окупованому Херсоні директори тільки двох шкіл із 60 погодилися перейти на російську навчальну програму.

Миколаїв запрошує до своїх шкіл дітей із тимчасово захопленого півдня.