Віцепрезидент федерації фігурного катання України Петренко виступив на шоу дружини Пєскова

Петренко взяв участь у льодовому шоу “Червона квіточка”, яке поставила Навка за мотивами однойменної казки Сергія Аксакова. Українець у шоу виступав в образі купця – батька Настеньки та її сестер. На відео його можна впізнати за малиновим піджаком.

ВІДЕО

[embedded content]

Відео: Фигурка / YouTube

Фото й відео із цього шоу зі своєю участю Петренко публікував у своєму Instagram ще з 2019 року, проте жодного разу після початку повномасштабного вторгнення Росії. Останній його пост – чорний квадрат із написом “Ні війні” від 24 лютого.

Проте опубліковане відео є свіжим, оскільки в ньому дебютувала російська фігуристка Каміла Валієва. Воно відбулося 8 липня в російському Сочі, писало агентство “РИА Новости”.

Національний олімпійський комітет України на своєму сайті вже засудив дії Петренка. Його поведінку у відомстві назвали неприпустимою.

В Українській федерації фігурного катання на інцидент поки що офіційно не відреагували. Проте після того, як у мережі поширилися новини про участь Петренка у шоу на території РФ, його ім’я зникло зі списку членів президії федерації, зараз там пусте місце.

Контекст:

Петренко – радянський та український фігурист, який виступав в одиночному катанні. Олімпійський чемпіон 1992 року, чемпіон світу, триразовий чемпіон Європи, чемпіон світу серед юніорів. Заслужений майстер спорту СРСР, тренер із фігурного катання.

В Українській федерації фігурного катання він є другим віцепрезидентом. До його обов’язків входить координація міжнародної діяльності національної федерації, пише Tribuna.