Держдеп США вказав на зв’язок між війною в Україні та протестами на Шрі-Ланці

Протести на Шрі-Ланці були викликані економічною кризою, спричиненою зокрема подорожчанням продуктів харчування. А це напряму пов’язане з війною росії проти України, через яку заблоковано експорт українського зерна.

Про це йдеться у заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, якого цитує Радіо Свобода. Зокрема, він знову закликав росію розблокувати експорт українського зерна по Чорному морю.

«Те, що ми спостерігаємо в усьому світі, – це зростаюча відсутність продовольчої безпеки, яка значно посилюється російською агресією проти України», – заявив Блінкен журналістам у Бангкоку.

За його словами, війна вже вплинула на Таїланд, де ціни на добрива «злетіли до небес».

Нагадаємо, Шрі-Ланка переживає найважчу фінансову кризу за 70 років після того, як її валютні резерви впали до рекордно низького рівня, а долари закінчилися для оплати основних імпортних товарів, включно з харчовими продуктами, ліками та пальним.

Прем’єр-міністр країни Раніл Викрамасінгхе оголосив про банкрутство країни, після чого розлючений натовп взяв штурмом президентський палац, увірвалися на територію резиденції прем’єр-міністра Раніла Вікрамасінгхе та підпалили її.

Масові антиурядові протести вже призвели до відставки керівництва країни.