Глава Мінспорту України: Ми досі мріємо провести зимові Олімпійські ігри 2030 року

Журналісти запитали міністра, чи вірите він у те, що Україна колись прийме Олімпійські ігри.

“Ви знаєте, я в це дуже вірю”, – сказав Гутцайт.

Ще до війни були зустрічі на високому рівні, до нас приїжджав президент МОК Томас Бах у вересні минулого року, і згодом ми їздили делегацією. Брали участь у роботі  комісії, яка дає рекомендації, що потрібно зробити країні, щоб претендувати на проведення Олімпійських ігор. І ми працювали над цим, аналізували, де можливо провести зимові Олімпійські ігри, які стадіони, майданчики“, – сказав міністр.

Він визнав, що цю мрію зруйнувала війна.

“Але хочу зазначити, що декілька днів тому, коли президент МОК зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським, це питання обговорювалось. Президент запитав про це, а, значить, ми досі мріємо провести зимові Олімпійські ігри в 2030 році“, – заявив Гутцайт.

Контекст:

16 липня 2019 року Зеленський заявляв, що доручив тодішньому міністру спорту Ігорю Жданову та президенту Національного олімпійського комітету Сергію Бубці розробити стратегію, щоб досягти права проведення в Україні Олімпійських ігор.

30 липня 2020 року Гутцайт заявляв, що Бубка працює над питанням участі країни у конкурсі на проведення Олімпійських ігор 2028-го чи 2030 року.

У січні 2021 року Гутцайт говорив, що Україна хоче провести Олімпійські ігри 203-го або 2032 року, а в серпні сказав, що країна розглядає можливість провести юнацькі Олімпійські ігри. Він наголошував, що проведення в країні Олімпійських ігор – це “залучення потужних інвесторів, нова спортивна інфраструктура”.