Дипломати G-20 не дійшли консенсусу щодо війни в Україні — ЗМІ

Дипломати з країн «Групи двадцяти» G-20 під час сьогоднішньої зустрічі на Балі не знайшли спільної мови щодо російської агресії в Україні та не дійшли консенсусу, як впоратися з її глобальними наслідками.

Це залишило невизначеними перспективи майбутньої співпраці на форумі, пише Associated Press.

Агентство зазначає, що попри «емоційний заклик до єдності і припинення війни», дипломати не погодили підсумкове комюніке, і не зробили традиційне групове фото, як це робилося в попередні роки.

«Хоч держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ рф Сергєй Лавров уперше з початку війни в Україні сиділи за одним великим столом переговорів, вони демонстративно ігнорували один одного», – йдеться у замітці.

За словами одного із західних дипломатів, Лавров принаймні двічі залишав засідання: вперше, коли його німецька колега Анналена Бербок виступала на відкритті засідання, і ще раз незадовго до того, як міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повинен був виступити з відеозверненням.

На другій сесії G-20 Блінкен «націлився» на російську делегацію, прямо звинувативши Москву в блокуванні мільйонів тонн зерна в українських портах. Офіційні особи США натякнули, що групового комюніке не буде, як це було в попередні роки, коли група робила спільні заяви з ключових питань, таких як тероризм, транснаціональна злочинність, клімат і економічні питання, які розглядалися як плани глобальних дій.

Намагаючись йти нейтральним шляхом, цьогорічний президент G-20, Індонезія, виклала порядок денний, який за своєю суттю не викликає розбіжностей й не торкається політики. Країна намагалася зберігати нейтралітет щодо російського вторгнення, а її президент Джоко Відодо був обережним у своїх коментарях.

«Група двадцяти», або G-20 є групою міністрів фінансів та керівників центральних банків 20 економік: 19 найбільших економік світу та країн Європейського Союзу. Загалом, економіки G-20 становлять 90% світового валового національного продукту, 80% світової торгівлі і дві третини населення світу.

Нагадаємо, 7-8 липня на Балі в Індонезії відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн G-20. Дводенна зустріч була організована, аби обговорити, зокрема війну рф проти України. Зустріч на Балі поділена на дві сесії: перша присвячена зміцненню співпраці і взаємної довіри між країнами, «створенню сприятливого середовища, яке підтримуватиме світову стабільність, мир і розвиток», а друга – продовольчій та енергетичній кризам.

Традиційна фотосесія всіх учасників саміту G-20 цього року не відбулася через відмову деяких голів МЗС фотографуватися спільно з Сергеєм Лавровим.

Крім того, Лавров залишив міністерську зустріч достроково. Він не був присутній на офіційній трапезі та робочій сесії у другій половині дня.

Зустріч була підготовчим форумом перед сімнадцятим самітом «Групи двадцяти», що відбудеться 15-16 листопада 2022 року на острові Балі в Індонезії.

27 червня президент Володимир Зеленський прийняв запрошення взяти участь у саміті G-20 восени.