З оплатою в юанях: Reuters показало схему експорту російського вугілля до Індії

Індійський виробник цементу Ultratech в червні придбав партію російського вугілля, заплативши за нього в юанях.

Про це повідомляє LIGA.Бізнес з посиланням на агентство Reuters, операцію підтримав найбільший приватний банк Індії HDFC.

В Reuters зазначають, що угода не порушувала західні санкції проти росії, але свідчить про те, що країна-агресор може й надалі торгувати своїми товарами, без застосування доларових розрахунків.

Вартість партії російського вугілля, купленого Ultratech у Сибірської вугільної енергетичної компанії (SUEK), становила 172,7 млн юанів, або $25,74 млн.

Згідно з даними Reuters, акредитив на угоду видало мумбайське відділення HDFC. В платіжних документах SUEK просить Ultratech перерахувати гроші в юанях на рахунок у шанхайській філії China Everbright Bank. Філія HSBC у Гонконгу вказана як банк-кореспондент (виступає як посередник під час переказу грошей з одного банку в інший).

У агентства немає надійних підтверджень, чи дійшли ці гроші. Але схоже, що так, тому що минулого тижня стало відомо про те, що Ultratech імпортувала 157 000 тонн вугілля SUEK.

До санкцій закордонні платежі російським сировинним та енергетичним компаніям, зазвичай, здійснювалися в доларах через SWIFT на російські рахунки. Але тепер можуть стати більш звичними нові способи оплати, тому що Індія намагається балансувати. З одного боку, вона збирається продовжувати імпорт російських сировинних товарів, таких як нафта і вугілля, а з іншого – не хотіла б порушити західні санкції.

Ширше використання юаня для розрахунків може допомогти росії в обході цих санкцій і одночасно підтримати прагнення Китаю до посилення його валюти у світовій торгівлі, зазначають в Reuters.

Нагадаємо, лише за три місяці після початку повномасштабного вторгнення в Україну росія заробила 24 мільярди доларів від продажу нафти, газу і вугілля Китаю та Індії.