Греція та Болгарія остаточно знялися з російської «газової голки»

Греція та Болгарія відзначили завершення будівництва газопроводу між двома країнами, який може суттєво зменшити залежність Європи від російського газу.

Про це повідомляє Reuters.

Трубопровід довжиною у понад 180 кілометрів проходить між північно-східним грецьким містом Комотіні та болгарським містом Стара-Загора і з’єднує газотранспортні системи Греції та Болгарії. Він забезпечить цим країнам та їхнім сусідам доступ до нових мережевих з’єднань.

Interconnector Greece-Bulgaria дозволить отримувати газ з азербайджанського родовища Шах-Деніз, а також скраплений газ з різних джерел через термінали у Греції.

Раніше Болгарія задовольняла понад 90% своїх потреб імпортом російського газу. Після відмови платити росії в рублях, «Газпром» повністю призупинив постачання газу компанії «Булгаргаз». Тоді Болгарія почала пробні постачання газу з Азербайджану.

Греція покривала близько 40% річних потреб російським газом. Завершення будівництва газопроводу відкладалося – через затримку імпорту матеріалів під час пандемії коронавірусу. Будівництво газопроводу розпочалося в травні 2019 року у Болгарії. Тоді планувалося, що будівельні роботи завершаться до кінця листопада 2020 року.

Як повідомлялося, газопровід добудували 6 липня, він буде введений в експлуатацію з 8 липня у місті Комотіні.

Зазначимо, що Болгарія була першою країною ЄС, якій «Газпром» перекрив постачання газу 27 квітня. Потім росіяни перекрили газ Польщі.

У травні стало відомо, що Болгарія буде отримувати постачання скрапленого природного газу з США за цінами нижче «Газпрому» з червня 2022 року.

У квітні Німеччина та Греція заявили про намір постачати газ до Польщі та Болгарії.