Резніков назвав найтрагічніший для росії сценарій завершення війни

Існує кілька можливих сценаріїв завершення війни в Україні, один із яких – розпад російської федерації на кілька різних суб’єктів. Другий – так звана «добра воля» росіян і третій – перемога України на полі бою.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков на конференції Forbes Ukraine «Будуємо разом».


Олексій Резніков
міністр оборони України

«Перший сценарій буде приблизно такий самий, як і good will, «добра воля» росіян, яку було оголошено, коли вони втекли з Київщини, Чернігівщини, Сумщини та острова Зміїний. Відповідно, я думаю, що він буде розбитий на кілька ланцюжків: спочатку ми вийдемо з вами на позиції до 24 лютого поточного року, далі будуть якісь розмови щодо статусу окупованого раніше Донецька, Луганська та Криму, але за столом із нашими потужними партнерами»

Він наголосив, що «Мінська-3» точно не буде, якихось капітуляційних домовленостей не буде, і з дулом біля скроні ніхто не вестиме переговорів.

«Варіант другий – поступово ми будемо перемелювати Збройні сили рф, тому що це насправді війна ресурсу на ресурс. У них більше людей, території, танків, літаків тощо, але все несучасне, усе давнє, і вони сьогодні використовують принцип м’ясорубки»

— Олексій Резніков,
міністр оборони України

Міністр наголосив, що другий варіант перемоги не настільки швидкий – до кінця цього року, можливо, з початку нового року.

«Третій – драматичніший для рф, це розвал рф, це парад суверенітетів на кілька різних суб’єктів: Татарстан, Башкортостан, на Сході і т.д. Ми це з вами точно за нашого життя побачимо, але це трохи тривала історія»

— Олексій Резніков,
міністр оборони України

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що завершити військову частину війни росії проти України можна до кінця цього року.

В інтерв’ю CNN глава держави також зазначив, що росія не відмовляється від своїх планів окупувати усю територію України.

За його словами, найскладнішою залишається ситуація на Донбасі, де окупанти не рахують свої втрати.