ЄС пригальмував рішення щодо позики Україні в €1,5 млрд

Питання щодо виділення Євросоюзом позики Україні в розмірі 1,5 мільярда євро застопорилося через застереження виконавчого органу ЄС щодо фінансових ризиків.

Про це передає Укрінформ з посиланням на агентство Bloomberg, яке оприлюднило коментарі двох представників Єврокомісії.

«Виконавчий орган Європейського Союзу блокує позику в розмірі 1,5 мільярда євро для України, оскільки над терміновими потребами країни переважає обережність», – йдеться у повідомленні Bloomberg.

Зазначається, що запропонована позика заблокована бюджетним підрозділом Єврокомісії «через занепокоєння щодо її фінансової надійності».

Варто зазначити, такі позики виділяються Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) для операцій за межами Євросоюзу в розмірі не більше 9% від загального обсягу фінансування. Однак цього разу комісія хоче виділити 70% від загальної суми – як це було з попередньою пропозицією розміром €1 мільярд.

Відтак за словами чиновника, Євросоюз повинен переконатися, що зможе компенсувати збитки в разі дефолту України.

Наразі комісія шукає альтернативні рішення, щоби країни-члени Євросоюзу або ЄІБ розподілили між собою частину додаткових ризиків, пов’язаних із позиками для України.

Нагадаємо, депутати Європарламенту підтримали пропозицію Єврокомісії надати Україні перший транш макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд євро. Гроші підуть на латання дір у бюджеті

Раніше повідомлялося, що Україна вивчає можливість реструктуризації боргу, оскільки джерела фінансування можуть закінчитися.