В росії через санкції почали повторно використовувати старі банківські картки

В росії на тлі дефіциту мікросхем в умовах санкцій від Заходу та проблем із постачаннями з Європи почали використовувати чіпи зі старих, але не активованих раніше карток. Це рішення там назвали «близьким до геніального», а пересадку чіпів зі старих карток у нові – «реімплантацією».

Про це розповіла виконавчий директор банку, голови відділу кібербезпеки «Сбербанку» Ольга Маклашина під час конференції Paymentsecurity, пише DW.

«Процес виглядає так: інкасатори привозять чіпи до центрів емісії, фахівці повністю видаляють дані, а потім відвозять чіпи виробнику банківських карток. Ті вставляють їх у нові картки», – заявила Маклашина.

Щомісяця в банку накопичується близько 375 тисяч неактивованих карток, а новий механізм дозволить заощадити близько 1 млрд рублів (15,6 млн євро) цього року.

Раніше через санкції російські кредитно-фінансові інститути «Сбербанк», «Россельхозбанк» та «Московський кредитний банк» відключили від найбільшої системи міжнародних платежів SWIFT.

«На початку квітня США ввели новий санкційний пакет через злочини, в тому числі вбивства мирних жителів, в українському місті Буча, в яких звинувачують військових рф. Під санкції підпали серед інших «Сбербанк» та «Альфа-банк», а також правляча російська еліта», – нагадує DW.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав відключити російський «Газпромбанк» від міжбанківської системи SWIFT.

Британський Міжнародний банк HSBC веде переговори про продаж свого російського корпоративного кредитного бізнесу «Експобанку».

Під санкції ЄС та США не потрапили семеро керівників банків, що обслуговують російський оборонно-промисловий комплекс.