Медицина у Польщі: як записатись до лікаря, отримати рецепт та замовити препарати

Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого, можуть розраховувати на безкоштовне  державне медичне обслуговування. До того ж у країні існує багато проектів у сфері охорони здоров’я, які орієнтовані безпосередньо на українських переселенців. 

Розповідаємо, як можна отримати медичні послуги у Польщі та ділимось корисними лікарськими проектами для українців. 

Українці у Польщі можуть безкоштовно отримати такі послуги:

  • базову медичну допомогу,
  • спеціалізовану амбулаторну допомогу,
  • діагностичні дослідження, які призначили лікарі,
  • лікування в стаціонарі,
  • психіатричне лікування,
  • реабілітація (крім курортів),
  • стоматологічні послуги
  • українці з онкологічними та гематологічними хворобами можуть продовжити лікування в медзакладах Польщі

Як записатись до лікаря

Для українців у Польщі працює гаряча лінія NFZ українською за телефоном  800 190 590. Оператори допоможуть вам знайти найближчий медичний заклад, клініку сімейного лікаря (лікаря загальної практики), медичну допомогу в нічний час (від 18:00 до 8:00 наступного дня) або лікарню, а також, аптеку. Також вам розкажуть, як записатися на тест або вакцинацію від COVID-19, а українцям з медичною освітою можуть допомогти працевлаштуватись у Польщі. 

Записатись на прийом можна також через обліковий запис пацієнта та мобільний застосунок mojeIKP.

Державний портал для пацієнтів

У Польщі є державний портал pacjent.gov.pl, де можна дізнатись усю необхідну інформацію про медичні послуги у Польщі. Зокрема там створено цілий розділ для українських пацієнтів, де розповідається, як отримати електронне направлення та електронний рецепт, створити обліковий запис (IKP), замовити ліки, тощо. 

Портал Znanylekarz

На цьому ресурсі можна знайти лікарів, які говорять українською чи російською мовами та можуть надати консультацію очно або онлайн. 

Портал Zdorovo.pl

Poliklinika.Zdorovo.pl –  соціальний медичний проект, який представляє собою віртуальну мережу поліклінік з україномовними лікарями, які можуть надавати медичні послуги громадянам України в локальних медичних центрах. 

Зокрема портал створив карту, на якій можна знайти медичних працівників, які володіють українською.  Окрім того, на порталі є сервіс пошуку аналогів українських ліків.

Портал Медики Для України

Національний фонд охорони здоров’я Польщі створив єдиний сайт з контактами фахівців-медиків, які готові допомогти українцям. Ініціатива запуску такого порталу надійшла від самих польських лікарів. 

На порталі uamed.pl є збірка контактних даних установ, а також лікарів і спеціалістів, які пропонують свою допомогу українським переселенцям. 

Там можна знайти дані про отримання допомоги за напрямками: гінекологія та акушерство,  хірургія,  кардіологія,  дитяча хірургія, офтальмологія,  пульмонологія,дерматологія, онкологія, захворювання серцево-судинної системи, педіатрія,  отоларингологія,  проктологія, неонатологія, сімейна медицина, фізіотерапія, анестезіологія. Ресурс наповнюється українською мовою. 

Для доступу до безкоштовних медичних послуг необхідно мати довідку, видану Прикордонною службою Польщі, або відбиток штампу в проїзному документі, що підтверджує законність перебування в Польщі.

Безкоштовна стоматологія

Онлайн-мапа стоматологічних кабінетів, які надають безкоштовну допомогу українцям:

https://dentysciukrainie.pl

Безкоштовний огляд очей, окуляри і лінзи:

Адреси салонів:  https://visionexpress.pl/salony