Глава МЗС росії залишить зустріч G20 достроково: подробиці

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров залишить міністерську зустріч G20 на Балі достроково. Він не буде присутній на офіційній трапезі та робочій сесії у другій половині дня.

Про це пише видання Spiegel.

«Лавров ще проведе двосторонні переговори, потім звертається до преси і їде», – повідомила речниця МЗС росії Марія Захарова.

Також журналісти повідомили, що Сергій Лавров та міністр Індонезії Ретно Марсуді потиснули руки на зустрічі G20 під вигуки «Коли ви припините війну?» і «Чому ви не припините війну?». Деякі учасники самміту повідомили, що не зможуть взяти участь у вітальній вечері, на якій був присутній Лавров, розповіла Ретно.

«Наш обов’язок – якомога швидше покласти край війні і врегулювати наші розбіжності за столом переговорів, а не на полі бою», – сказала вона під час відкриття переговорів.

Лавров покинув зал засідань одразу після свого виступу й ухилився від відповіді на питання міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, а представник міністерства закордонних справ Індонезії повідомив, що ніякого комюніке за підсумками зустрічі не очікується.

«Враховуючи присутність і участь росії, я сумніваюся, що буде досягнутий консенсус, наприклад, по Україні», – сказав високопоставлений представник Держдепартаменту США напередодні саміту.

Присутність на зустрічі G20 глави МЗС росії можна також сприймати як тест для можливої ​​участі президента рф володимира путіна в саміті G20 15-16 листопада, який також проходитиме на Балі. Кілька держав поставили під сумнів свою участь, якщо він відвідає саміт особисто.

Раніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів про очікування України від зустрічі G20. Зустріч голів закордонних відомств країн відбудеться 7 і 8 липня на Балі.

Традиційна фотосесія всіх учасників саміту G20 цього року не відбудеться через відмову деяких міністрів закордонних справ фотографуватися спільно з главою МЗС рф Сергієм Лавровим.

Зустріч голів МЗС країн «Великої двадцятки»(G20) не повинна перетворитися на платформу для росії.