У разі вторгнення білорусі НАТО може закрити небо над Україною

Якщо армія білорусі вторгнеться на північ України, масштаб війни і ставлення до неї з боку Європи та світу, кардинально зміниться на користь нашої країни. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог Володимир Воля.

На думку експерта, якщо режим диктатора лукашенка відкрито направить армію до північних і західних областей України, то це докорінно змінить характер війни. Причому як для самої білорусі, так і в очах світової спільноти.


Володимир Воля
політолог

«Таке вторгнення призведе до інтернаціоналізації війни. За такого розвитку подій, білорусь трансформується з пасивного учасника – яким вона стала, коли надала територію для атаки російських військ, – в активного учасника бойових дій. Для лукашенка ситуація колосально погіршиться. Також різко зміниться позиція країн Заходу – НАТО може закрити небо над Україною й оперативно передати нашій країні ще більше озброєнь. І не виключено, що окремі європейські країни навіть можуть направити окремі військові підрозділи на допомогу ЗСУ для протистояння агресору»

Заяви диктатора про те, що Україна нібито завдала ракетного удару по території його країни, політолог відніс до розряду «а я вам зараз покажу, звідки на білорусь готувався напад». На думку експерта, це абсолютна вигадка, якою лукашенко намагається виправдати свою політику.

«Він застосовує вигадану «українську загрозу», аби втримати під контролем ситуацію у самій Білорусі. Особливо в суміжних з Україною районах, зокрема, у Гомельській області. Нагадаю, що там почалася мобілізація у рамках військових навчань, і лукашенко своїми меседжами намагається виправдати повальний виклик резервістів у військкомати»

— Володимир Воля,
політолог

Нагадаємо, 3 липня під час заходу до Дня незалежності, аляксандр лукашенко заявив, що він «давно визначив» роль білорусі в російсько-українській війні. Він також додав, що рф і білорусь вже давно створили «єдине угруповання збройних сил». За його словами, НАТО посилює східний фланг Європи, аби в майбутньому вступити у війну, тож білорусь «має вистояти і перемогти».

Днем раніше лукашенко заявив, що Україна «намагалася завдати удару по військових об’єктах білорусі, але всі ракети були перехоплені» комплексом «Панцир-С1».

А під час зустрічі з міністром закордонних справ росії Сергеєм Лавровим, лукашенко закликав російську федерацію, бути готовою до використання ядерної зброї. За його словами, білорусь і росія дзеркально ще не відповідали на тренування західної авіації щодо застосування ядерної зброї, тому «обом країнам слід бути готовими».

Президент Володимир Зеленський назвав небезпечними заяви лукашенка про участь білорусі у російській війні проти України. За його словами, «це небезпечно насамперед для дружнього білоруського народу, для наших сусідів – білорусів».

Тим часом, в Міноборони України повідомили, що росія розмістила свої війська у десяти населених пунктах на території білорусі. Також режим лукашенка почав перекидати військову техніку до кордону з Україною.

Крім того, днями у білорусі почали масово розсилати повістки з наказом військовозобов’язаним прибути до військкоматів без пояснення причин. білоруси скаржаться, що повістки розсилають тим, хто працює, хто у відпустці за власний кошт, і навіть тим, хто не придатний до військової служби.

26 червня Військово-повітряні сили білоруси розпочали тренувальні польоти у Барановичах. Військові літаки помітили над Ляховичським районом.

Українська розвідка не фіксує формування на території білорусі наступальних ударних угруповань. Водночас, спостерігається підготовка диверсійно-розвідувальних груп за участю білоруських військовослужбовців.

Військовий експерт Костянтин Машовець повідомив, що росія та білорусь можуть атакувати Україну на Київському, Луцькому і Рівненському напрямках за 3-4 тижні.

В ГУР Міноборони України зазначили, що білорусь зосередила біля кордонів сім батальйонних тактичних груп. Поки що їхня мета – тримати ЗСУ в напрузі і не дозволити нашому командуванню відправити більше бійців на схід.

Тим часом президент Польщі Анджей Дуда сумнівається, що білорусь офіційно вступить у війну росії проти України.