Загарбники планують влаштувати перепис дітей у Сіверськодонецьку – Стрюк

У тимчасово захопленому Сіверськодонецьку Луганської області російські терористи намагаються налагодити адміністративну діяльність.

Зокрема, створили комендатуру та хочуть провести перепис дітей. Про ситуацію у місті в ефірі національного телемарафону розповів голові військо-цивільної адміністрації Олександр Стрюк.

Він заявив, що загарбники для створеної комендатури, якою хочуть підмінити місцеву владу, призначили свого “коменданта”. Також планують провести перепис населення, яке залишилося в Сіверськодонецьку.

Зокрема, росіян цікавлять саме діти у місті. За офіційною версією, окупаційна влада хоче розпочати “навчання” за своєю програмою з 1 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Карлик бункерний не бачить, що відбувається насправді” Гайдай про ситуацію на Луганщині

“Більшість вчителів виїхали на підконтрольну територію, матеріальна база зруйнована внаслідок обстрілів, багато шкільного майна згоріло. Тому ця версія виглядає не дуже правдоподібно”, зазначив Стрюк.

Також загарбники у місті шукають фахівців зі сфери житлово-комунального господарства. Втім, враховуючи майже повну руйнацію інфраструктури, їм буде важко відновити, наприклад, електропостачання.

“Якщо гіпотетично вони використають якісь генератори, електрики не вистачить навіть для запуску насосних станцій”, додав голова місцевої ВЦА.

Збройні сили України вийшли з Сіверськодонецька 24 червня. Запеклі бої за місто тривали понад місяць.

Ситуація у Сіверськодонецьку зараз нагадує ситуацію в Рубіжному, яке фактично було стерте з лиця землі російськими бомбами й снарядами. Утримувати фактично знищене місто немає сенсу, пояснили в Нацгвардії.

25 червня російські окупанти повністю захопили Сіверськодонецьк на Луганщині. Місто зруйноване на 90%.