Росія поновить наступ на Київ у двох випадках – Денисенко

Російські окупанти можуть відновити наступ на Київ, якщо сюди зайде білоруська армія.

Для цього потрібна згода самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, каже радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко в інтерв’ю РБК-Україна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спротиву білорусів зараз недостатньо, щоб зірвати можливе вторгнення ГУР

“Поки що він “петляє” і такого “добра” не дав”, розповів він.

Якщо Лукашенко не погодиться, наступ на Київ можливий тільки після розгрому українського угруповання на Донбасі.

Білорусь зараз важлива для Кремля, бо її можливе вторгнення в Україну відволіче увагу частини ЗСУ від східного фронту і створить загрозу наступу на Чернігів або Київ, додав Денисенко.

Мінськ стверджує, що Білорусь не становить загроз для України, і скаржиться на “інформаційну війну”, заявив держсекретар Радбезу Білорусі Олександр Вольфович. За словами Вольфовича, українська сторона нібито “ставить заслін” проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Від початку повномасштабної агресії Росія використовувала територію Білорусі як плацдарм для атак на Україну. Звідти 24 лютого наступали російські загарбники. Для здійснення авіанальотів проти України російська армія залучила практично всі аеродроми Білорусі.

З Білорусі авіація РФ бомбардує військові та цивільні цілі, обстрілює територію України ракетами, здійснює десантування, використовує гелікоптери.