Українці масово нехтують сигналами повітряної тривоги – пояснили, чим це загрожує

Українці почали масово нехтувати правилами повітряної тривоги.

Зокрема, ігнорують сигнали, якими попереджають про рух ворожих літаків або підтвердження запуску ракет. Про це повідомила речниця ДСНС Одеської області Марина Мартиненко в ефірі національного телемарафону.

Вона наголосила, що після оголошення повітряної тривоги необхідно пройти в найближче укриття. Зокрема, нагадала, що під час минулого обстрілу багатоповерхівки в Одесі всі люди, які пішли у сховище, залишилися живі.

Мартиненко заявила, що люди продовжують сидіти в кафе, ходити на шопінг та гуляти на вулиці під час тривог, наче нічого не відбувається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві залишається загроза ракетних обстрілів КМДА

“Ми не повинні забувати, що у нашій країні війна і щодня ворог нагадує нам, який він підлий і підступний. І якщо дотримуватися елементарних правил під час повітряної тривоги і йти до укриття, ми можемо мінімізувати жертви, а можливо, і їм запобігти”, підкреслила вона.

За її словами, правила стосуються мешканців всіх регіонів України. Коли є сигнал про повітряну тривогу, ніхто не знає, куди може прилетіти ворожий снаряд, тому потрібно бути готовими до всього.

Кількість загиблих у результаті ракетного обстрілу Сергіївки Одеської області зросла до 19. Вночі 1 липня російські окупанти вгатили по житловому будинку та базі відпочинку, де перебували цивільні.

Станом на 11:25 відомо про 19 загиблих і 38 постраждалих. Серед поранених шестеро дітей.