Honor призупинив постачання пристроїв на росію

Китайський виробник електроніки Honor призупинив офіційні постачання пристроїв до росії. Однак  офіційних заяв про вихід з російського ринку у компанії не робили.

Про це пише Економічна правда з посиланням на повідомлення газети «Ведомости».  Інформацію видання отримало від джерела в одному з дистриб’юторів електроніки, а  також підтвердив співрозмовник на телекомринку, близький до великого оператора.

В компанії Honor не відповіли на запит видання.  Газета пише, що офіційних заяв про вихід з російського ринку на тлі російського вторгнення в Україну Honor не зробила, але постачання пристроїв цього виробника до росії припинилося ще в березні, повідомили співрозмовники.

«Наразі китайська компанія шукає партнерів у Вірменії, Грузії та вже досягла домовленості в Узбекистані, щоб ввозити до росії смартфони за допомогою паралельного імпорту (себто ввезення в товарів без згоди правовласників)», – пише видання з посиланням на джерело.

«Розширення мережі дистрибуторів у країнах СНД може говорити про те, що Honor збирається відновити постачання до росії», – додало джерело.

Робота з дистриб’юторами в СНД дозволить компанії знизити санкційні ризики, пояснює гендиректор «Infoline-аналітики» Михайло Бурмістров.

«Хоча споживча електроніка не підпадає під обмеження, китайські компанії перестрахування та обмежували постачання в очікуванні легалізації паралельного імпорту», – зазначають експерти.

Раніше повідомлялося, обсяг китайського експорту до росії з кінця лютого до кінця травня знизився на 38% проти показників другої половини минулого року.