СБУ викрила агентурну мережу Генштабу РФ, до якої входив нардеп Деркач

Служба безпеки України викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу Росії, яка допомагала ворогу у захоплені нашої країни.

До неї входив народний депутат Андрій Деркач, повідомила пресслужба СБУ 24 червня.

За даними слідства, Деркач курував створенням приватних охоронних підприємств в різних областях України, які повинні були сприяти швидкому захопленню країни.

СБУ стверджує, що розробку мережі нейтралізували ще на початку повномасштабного вторгнення Росії під час затримання колишнього помічника нардепа Ігоря Колєснікова. Останній був співробітником Генштабу Росії із позивним “Ветеран” та виступав зв’язківцем і фінансовим кур’єром між спецслужбами країни-окупанта і Деркачем.

За даними СБУ, народного депутата завербували ще 2016 року. З ним особисто працювало вище керівництво ГРУ – начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв.

“Нардеп, зокрема, отримував кошти від ГУ ГШ РФ для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України. На реалізацію своїх планів ГРУ виділяло по $3-4 млн раз на кілька місяців. Значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркача”, – ідеться в повідомленні.

Колєсніков після затримання дав багато свідчень щодо діяльності мережі та її роль у повномасштабній війні. Вже в травні йому оголосили вирок через держзраду.

“Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці ЧОПи повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста”, стверджував Колєсніков.

ГРУ, як зауважив зрадник, під час захоплення Києва повинно було використати дві бригади спецпідрозділу й сили операції, які б зайшли з території Білорусі.

“Звідти – швидко просунутися до Києва, захопити Урядовий квартал і зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду. Однак ці плани були повністю зруйновані українськими захисниками”, – додали в СБУ.

Зараз розпочали досудове розслідування проти народного депутата.

Андрій Деркач – уродженець Дніпропетровська. Його батько – колишній глава СБУ Леонід Деркач. Деркач молодший був народним депутатом III-IX скликань від “Партії регіонів”. Зараз позафракційний.

2020 року він оприлюднив так звані “плівки Деркача” – записи переговорів президента США Джо Байдена та п’ятого президента Петра Порошенка. У США вважають, що Деркач це робив з метою дискредитації американських чиновників. Тому внесли політика до санкційних списків США як російського агента за втручання у вибори Штатів.

В Україні санкції проти нього застосували в серпні торік.