Екснардеп ховав на горищі тисячі унікальних артефактів, викрадених у Криму

Правоохоронці викрили колишнього народного депутата України Валерія Горбатова, який також очолював Раду Міністрів АР Крим, на фінансуванні так званої ДНР.

Він займався бізнесом на тимчасово окупованих територіях та сплачував податки загарбникам. Про це повідомляє ДБР у Telegram.

Крім того, він привласнив культурну спадщину України, викрадену з кримських музеїв та куплену в “чорних археологів”. У нього виявили понад 6 тис. унікальних артефактів та музейних експонатів.

Колаборант має тісні зв’язки з так званим головою анексованого Криму Сергієм Аксьоновим. У них є спільний бізнес. Дружина Аксьонова надавала довіреність на право користування своїм майном Горбатову.

Також він має безпосереднє відношення до діяльності Горлівської паперової фабрики та ТОВ “Благодійний союз (БС)”. Вони працюють на тимчасово окупованій території, тому й податки сплачуються на фінансування незаконних збройних терористичний формувань. Його фірми також діють і в тимчасово окупованому Криму.

“Для того, аби не “світитися” особисто, бізнес Горбатова на окупованій частині України зареєстрований на його сина, племінника та інших довірених осіб. У сфері інтересів групи нерухомість, політична діяльність та агробізнес”, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За два тижні закрили 12 антиукраїнських партій

Відомо, що Горбатов виїхав із Києва на окуповану територію напередодні повномасштабного вторгнення Росії. Правоохоронці провели шість обшуків.

В одному з офісів у Києві виявили понад 6 тис. одиниць історичних та культурних цінностей, частина з яких була схована у “таємних кімнатах”. Експерти з Національного музею історії України встановили, що артефакти належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя.

Зокрема, під час обшуків виявлено скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу ХІІ ст., шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури. Ця колекція коштує декілька мільйонів доларів.

За скоєне Горбатову загрожує покарання до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Служба безпеки України повідомила про підозру у колабораційній діяльності колишньому народному депутату з Партії регіонів Ігорю Маркову. У березні він був на тимчасово окупованій території Київської області з військами РФ.

Регулярно записував відео, на яких заперечував агресію РФ і транслював тези про “асвабадітєлєй”. Згодом ці ролики публікували кремлівські ЗМІ, зокрема федеральний телеканал при російському міністерстві оборони.