Поновлювальний список компаній, які пішли з росії: їх понад тисяча, але не всі зупинили бізнес

Усі міжнародні компанії можна поділити на декілька груп залежно від їхніх дій щодо росії. Хто з них повністю вийшов, хто залишився в країні-агресорі, а хто обрав середній варіант.

Про це повідомляє Економічна правда.

З моменту повномасштабної війни росії проти України майже 1 тис. компаній оголосили про свої зміни в планах щодо росії.

Деякі з цих компаній заявили про повний вихід і згорнули діяльність, інші – лише призупинили свій бізнес, або лише відмовились від запланованих інвестицій, частина – продовжує роботу у звичайному режимі, зазначає видання.

З самого початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну професор та засновник Інституту керівників вищої ланки Єльського університету Джеффрі Зонненфельд з командою експертів і студентів стежить за компаніями, які працювали/працюють в росії.

Вперше цей перелік був опублікований 28 лютого і там було лише кілька десятків компаній, які оголосили про свій вихід з російського ринку.

Науковці поділили компанії на п’ять груп, виходячи з їхніх заяв та дій, і публікують їх тут, щоденно оновлюючи цей перелік компаній.

Раніше повідомлялося, через 27 років офіційної діяльності, фінський виробник лакофарбової продукції Tikkurila залишає російський ринок. Також Thales повідомила, що продає бізнес і повністю йде з російського ринку. Оскільки Thales у тому числі відповідала за захист індивідуальних кредитних карт, Альфа-банк розглядає тимчасові обмеження на використання безконтактної оплати та платежів в інтернеті.