В українського нардепа знайшли тисячі унікальних артефактів із кримських музеїв

Колишній народний депутат України Валерій Горбатов, підозрюваний у фінансуванні «ДНР»,  ховав у себе на горищі понад 6 тисяч артефактів і експонатів, вивезених із кримських музеїв та придбаних у чорних археологів. Вартість вилученого майна оцінюють у декілька мільйонів доларів.

Про це повідомили ДБР та генпрокурор Ірина Венедіктова. 

Серед знайдених артефактів – скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу 12 сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури. Також правоохоронці знайшли старовинну книгу «Саркофаги Галії», яка була експонатом Руського археологічного музею Константинополя, а потім частиною бібліотеки Херсонеського музею в Криму. 

Усі цінні речі були знайдені у підозрюваного на горищі та електрощитовій у будинку в Києві. Колекцію хочуть передати до музейного фонду України.

Міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що це найбільша кількість експонатів в історії.ю повернута у власність держави, а деякі речі не мають аналогів в музеях України та світу.

Слідство вважає, що колишній депутат втік з Києва на окуповані території напередодні повномасштабної агресії рф.

Команда прокурорів, слідчих та оперативників ДСР Нацполіції та ДБР розслідує незаконну діяльність народного депутата України 3-4 скликань, колишнього Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим та інших осіб, пов’язану з фінансуванням так званої «ДНР», виводу грошових коштів до рф з території України, а також ведення бізнесу на території окупованого Криму. За оперативною інформацією було відомо про наявність у нього реліктових речей та чорних археологічних знахідок. Майже за тиждень обшуків нами виявлено документи щодо руху грошових коштів на підприємствах цього громадянина в окупованому Криму, докази його бізнес-зв’язків із Сергієм Аксьоновим та сплати податків на території півострова та інших тимчасово окупованих міст України.

— Ірина Венедіктова
генпрокурор

Читайте також:

Окупанти Криму оскаржили повернення «скіфського золота» Україні