Україна заморозила активи російського бізнесмена на 1 мільярд

Суд арештував майно російського бізнесмена та підконтрольних йому видобувних компаній, зокрема, незаконно видобуті корисні копалини загальною вартістю більше 1 мільярд гривень. Про це повідомили у Генпрокуратурі та СБУ

За даними джерел УП в правоохоронних органах, йдеться про бенефіціара гірничодобувної групи компаній Юнігран Ігоря Наумця.

Громадянин РФ незаконно набув право власності на низку спеціалізованих підприємств, а також одержав дозволи на спеціальне користування надрами на території України. В порушення вимог діючого законодавства, у співучасті з іншими фізичними особами він здійснював видобуток у промислових масштабах щебню і піску на території Київської та Житомирської областей. Кошти від реалізації корисних копалин через групу офшорних компаній виводилися та використовувались для його особистого незаконного збагачення. Перераховувалися до РФ, а також на матеріальне забезпечення окупаційних адміністрацій в Криму і псевдореспублік «ДНР/ЛНР».

— Офіс Генпрокурора

У СБУ додають, що організацією, яка займалась незаконним видобутком українських надр у промислових масштабах, керував впливовий російський бізнесмен, якому належала ціла фінансово-промислова група.

Слідство встановило, що згаданий бізнесмен виправдовував та визнавав правомірною збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році. Він заперечував тимчасову окупацію частини території нашої держави, глорифікував осіб, які здійснювали збройну агресію.

Раніше у Харківський області арештували активи російських компаній на десятки мільйонів. Також в Україні заморозили активи білоруської паливної компанії, яка причетна до фінансування рф.